Your search results

3. Príprava nehnuteľnosti na predaj

Je potrebné sa vopred dohodnúť na príprave nehnuteľnosti práve podľa toho, akú nehnuteľnosť ideme predávať a v akej cenovej relácii sa budeme pohybovať.

Je potrebné sa vopred dohodnúť na príprave nehnuteľnosti práve podľa toho, akú nehnuteľnosť ideme predávať a v akej cenovej relácii sa budeme pohybovať. V prípade, že nemáte čas prejsť celým procesom predaja, môžete využiť našu ponuku expresného výkupu vašej nehnuteľnosti. V rámci tejto ponuky máme pre vás 3 spôsoby, ako môžeme upraviť vašu nehnuteľnosť pred samotným predajom:

 

Malý staging – fotostaging

V niektorých prípadoch väčšie investície do nehnuteľností nemajú význam a stačí naozaj len upratanie nehnuteľnosti, zbavenie sa nepotrebného nábytku, prístrojov a nádob v kuchyni či kúpeľni. Fotografie sú tak vzdušnejšie, neosobné a celý byt pôsobí krajšie. Inak povedané – bez významných investícií do bytu bude byt na fotografiách vyzerať nádherne a čisto. Táto forma prípravy nehnuteľnosti na fotenie sa tiež nazýva malý staging alebo fotostaging. Už len malé úpravy a profesionálne zrealizované fotografie dokážu vo výsledku spraviť divy. Pri štandardných nehnuteľnostiach obývaných niekoľko rokov, a ktoré nie sú zanedbané, často postačuje práve fotostaging. Pri fotostagingu je však dôležité myslieť na to, že byt by mal na osobnej obhliadke vyzerať rovnako, ako na fotkách.

 

Homestaging

Pod pojmom homestaging už rozumieme prípravu nehnuteľnosti na predaj, ktorá nám zaberie viac času a vyžaduje si aj mierne vyššie investície. Dobrou správou je, že tieto investície uhrádza po dohode naša kancelária a už sú zahrnuté v cene našej provízie. Pri homestagingu je väčšinou potrebné zasahovať do bytu či domu samotného. Úprava môže spočívať vo výmene závesov, výmene a vysťahovaní nevhodného nábytku, kúpe a inštalácii nového nábytku, svietidiel, doplnkov, váz a pod.  V nevyhnutných prípadoch môže ísť aj o vymaľovanie celej izby. Homestaging je teda náročnejší, ale v prípadoch, kedy dáva zmysel, sa do neho určite oplatí investovať čas a peniaze. Táto forma úpravy je ideálna ak nehnuteľnosť, ktorú chcete predať, už nevyužívate, a teda ako sa priestor nainštaluje na fotenie a videoprehliadku, tak aj ostane k dispozícii pri skutočných obhliadkach. 

 

Fullstaging

Pod pojmom fullstaging v našej realitnej kancelárii máme na mysli kompletnú rekonštrukciu nehnuteľnosti, často aj s prípadnou zmenou dispozície. V tomto prípade ide o časovo aj finančne najnáročnejšiu formu úpravy nehnuteľnosti pred predajom. Sú však situácie, kedy to má ekonomický zmysel. Príkladom môže byť napr. vhodné prerobenie 2-izbového bytu v pôvodnom stave na 3-izbový byt s lepšou a praktickou dispozíciou a hlavne izbou navyše. Avšak nie každý majiteľ bytu má časové a finančné možnosti riešiť potrebné povolenia na stavebnom úrade. Výhodou spolupráce s našou realitnou kanceláriou je, že kompletne celú rekonštrukciu nehnuteľnosti a fullstaging vieme zabezpečiť v našej réžii, tak povediac „na kľúč“. Takáto realizácia zahŕňa vlastného architekta, zabezpečenie potrebných dokladov na úradoch, vlastný tím právnikov a osôb zaoberajúcich sa inžinieringom a, v neposlednom rade, realizáciu cez našu stavebnú firmu.

 

Reálna vizualizácia, resp. 3D obhliadka nehnuteľnosti

 Dnešné technológie umožňujú architektom a bytovým dizajnérom navrhnúť interiér či exteriér v skutočnej fotokvalite. Dnes je už niekedy naozaj problém zistiť, či ide iba o vizualizáciu alebo o profesionálnu fotografiu. Preto aj pre toho najnáročnejšieho klienta ponúka naša realitná kancelária možnosť vizualizácie s 3D návrhom, v rámci ktorého má potenciálny kupujúci možnosť online prehliadky v danej nehnuteľnosti. Význam vizualizácie s 3D návrhom spočíva najmä v skúsenom architektovi, ktorý vie navrhnúť vhodnú kombináciu materiálov, tvarov a dispozície.

V prípade, že si neviete vybrať, ktorý z vyššie spomenutých spôsobov úpravy nehnuteľnosti by bol pre vás najideálnejšie, budeme radi, ak nám budete dôverovať a necháte si od nás poradiť.

Ako predáme vašu nehnuteľnosť v 8 krokoch:

1. Konzultácia, obhliadka nehnuteľnosti, určenie vašich priorít

2. Určenie správnej ceny a marketingového plánu predaja

3. Príprava nehnuteľnosti na predaj

4. Zhotovenie profesionálnych fotografií, videa, 3D prehliadky

5. Realizácia marketingového plánu predaja

6. Profesionálna prehliadka nehnuteľnosti záujemcom (online aj offline)

7. Zastúpenie pri vyjednaní podmienok – cena, termín sťahovania, zmluva

8. Príprava zmlúv a zabezpečenie spôsobu úhrady

Compare Listings