PREDANÉ: Výborný 5 – izbový rodinný dom v Rači na 482 m2 pozemku

Mrázová 11, Bratislava, ,
Favorite
Your search results

Prehľad

 • Updated On:
 • 26 júna, 2023
 • 5 Izba
 • 2 Kúpeľňa
 • 1 Garages
 • 178 m2

Popis nehnuteľnosti

Máme pre vás na predaj 5 – izbový rodinný dom v Bratislave. Dom sa nachádza v strede Mrázovej ulice v mestkej časti Rača na pozemku o veľkosti 482 m2. Tento rodinný dom vám poskytne nádherné rodinné bývanie aj pre veľkú 5-6 člennú rodinu. Je tu ticho, pokoj, súkromie, odrastené stromy a čerstvý vzduch.

Ide o žiadanú stabilizovanú lokalitu, kde prakticky neexistujú voľné pozemky a jediná možnosť ako bývať v tejto časti mesta je využiť príležitosť ako je táto – keď sa v ponuke objaví už postavený rodinný dom. Z Mrázovej ulice je to do centra mesta 10 minút autom či MHD (električka je asi 3 minúty chôdze) a v okolí je do 10 minút peši všetka potrebná občianska vybavenosť vrátane základnej školy, škôlky, gymnázia, stredných škôl, obchodov, pošty, vynovených detských ihrísk.

V blízkosti je aj fitnescentrum, no ak hľadáte bývanie v Rači, pravdepodobne vás to bude ťahať von do prírody do 5 minút vzdialených lesov Malých Karpát behať, bicyklovať alebo na pešiu turistiku.

Video domu nájdete v tomto videu: https://youtu.be/pBsTAbU_bHc
Vo fotogalérií nájdete okrem fotografií domu a pozemku aj súčasný a navrhovaný pôdorys po rekonštrukcií

Súčasný stav domu a pozemku

Dom sa nachádza na pozemku ideálnej veľkosti 482 m2. Záhrada je dostatočne veľká a zmestí sa sem bazén, preliezky či záhon . Veľkou výhodou je množstvo zelene už odrastané ovocné stromy (jablká, broskyne), hrozno, ako aj okrasné rastliny.
Ide o murovaný 6- izbový rodinný dom vo veľmi dobrom technickom stave s dvomi nadzemnými podlažiami a suterénom. K domu bola dodatočne pristavaná garáž o veľkosti 22 m2.
Prízemie domu tvorí vstupná chodba s WC, kuchyňa so špajzou, obývacia izba a ďalšie 2 obytné miestnosti. Na poschodí sa nachádzajú 3 izby, kúpeľňa a veľkorysá terasa o veľkosti 45 m2 orientovaná do záhrady, ktorá poskytuje jeho obyvateľom dokonalé súkromie.
Suterén domu tvoria 2 miestnosti o celkovej výmere 46 m2 a nachádza sa tu technické zázemie ako aj skladové priestory na odkladanie sezónneho príslušenstva, záhradných nástrojov, príslušenstva k autu. Prízemie domu je aj v súčasnosti obývané, poschodie si k trvalému bývaniu vyžaduje vymaľovania výmenu podláh. Kúrenie v dome je v súčasnosti plynové s termostatom.

Úžitková plocha domu na jednotlivých podlažiach v súčasnom stave: ( pôdorysy na fotografiách)

– Suterén: 46 m2
– 1NP : 68 m2
– 2NP : 58 m2
– Terasa na poschodí : 45 m2
– Garáž 22m2

Celkovo na pozemku po prípadnej asanácií garáže môžu parkovať 2 – 3 automobily.

Navrhovaný projekt rekonštrukcie

Výborná poloha tohto rodinného domu priamo v Bratislave, optimálne osadenie na pozemku a veľkosť zastavenej plochy, odrastené stromy a množstvo zelene, ticho, vysoké stropy a veľké okná v sebe skrývajú potenciál – aby tento rodinný dom oslovil aj náročného klienta, ktorý tento potenciál využije.
Zrealizovaním rekonštrukcie, ktorú pripravila architektonická kancelária MH PROJEKT by sa tento dom mohol premeniť na nádherné, komfortné, moderné rodinné bývanie aj pre veľkú rodinu. Veď posúďte sami.

Architektonická štúdia navrhuje nasledovnú dispozíciu a úpravy:

– Suterén domu môže aj naďalej slúžiť ako technické zázemie, skladové priestory – má potenciál však premeniť suterén aj na vínnu pivničku, pracovňu / miestnosť pre domáceho kutila – veľkorysý priestor 46 m2 toto všetko umožňuje

– Na prvom nadzemnom podlaží je navrhnutá kuchyňa s kuchynský ostrovčekom, ktorá je vďaka množstvu okien presvetlená a je z nej priamy vstup na terasu a záhradu. Pri varení či vychutnávaní si rannej kávy tak môžete priamo z kuchyne sledovať vaše deti ako sa hrajú na záhrade. Ďalej je na prízemí navrhnutá jedáleň a obývacia izba. Kuchyňa, jedáleň a obývacia izba majú spolu výmeru až 58 m2, teda dostatok priestoru pre veľkú rodinu aj rodinné oslavy. Súčasťou prízemia je aj vstupná chodba, množstvo odkladacích priestorov a kúpeľňa s WC.

– Na druhom nadzemnom podlaží sú naprojektované 2 veľké detské izby o veľkosti 17 a 18 m2, do ktorých sa zmestia vďaka ich veľkosti 2, 3 či aj 4 deti a rodičovská spálňa o výmere 15,5 m2. Každá izba má dostatok úložných priestorov a vstavaných skríň. Ďalej je na poschodí navrhnutá ďalšia kúpeľňa s WC a terasa.

Ak by vám nestačili 3 obytné izby na poschodí – terasu na poschodí je možné taktiež zastavať a vytvoriť tak pracovňu / hosťovskú izbu či ďalšiu detskú izbu.

Názor makléra:

Tento rodinný dom dokáže svojou ponukou osloviť rôzne typy záujemcov a to :

– Pre klientov s potrebou okamžitého bývania je po menších úpravách a zútulnení určený na okamžité bývanie ( aj v súčasnosti je prízemie domu obývané a fungujú všetky technológie).
– Pre náročnejších klientov by bola ideálna okamžitá rekonštrukcia podľa vašich predstáv. Možnosti aký moderný a praktický rodinný dom je možné rekonštrukciou vytvoriť vám načrtli architekti v prezentovanej štúdií. Tá samozrejme môže byť prispôsobená vašim predstavám.
– Dom dokáže osloviť aj investorov s hotovosťou. Predajná cena je na danú lokalitu, stav domu a jeho potenciál nastavená na rýchly predaj. Kúpa tohto domu tak predstavuje optimálnu možnosť bezpečného uloženia finančných prostriedkov v čase viac ako 13% inflácie.
– Pre menšieho developera dom ponúka potenciál zaujímavého výnosu v podobe kúpy a následného predaja už zrekonštruovanej nehnuteľnosti.

Zaujal vás tento rodinný dom a máte záujem o obhliadku?

Ozvite sa nám:

Tel: 0945 999 555
Mail: info@zebrainvest.sk

Adresa: Mrázová 11, Bratislava
Mesto:
Štát:
Štát: Slovensko (Slovenská republika)
Open In Google Maps
Property Id : 32342
Property Size: 178 m2
Property Lot Size: 482 m2
Rooms: 5
Izba: 5
Kúpeľňa: 2
Garáž: 1
Veľkosť garáže: 22
Pivnica: áno
Typ materiálu stavby: Nedostupné
Poschodie: Nedostupné
Other Features
5 izbové a viac

Kontaktujte ma

  Other Agents

  13 listings

  Ing. Ondrej Mizerák R. Sc.

  CEO

  Compare Listings

  Ing. Ondrej Mizerák R. Sc.